Dobrodružství přes Atlantik

23.01.2024
  8.1. 2024 jsme s očekáváním nastupovali do letadla směr Madeira, kde jsme se měli nalodit na krásnou expediční plachetnici s názvem Global Surveyor a pod vedením ostříleného námořníka a mořeplavce Dannyho Drahoše se vydat přes Atlantic do Afriky. Konkrétně do Maroka. Konec naší cesty se plánoval na Lanzarote.. A tak se stalo..


  Dva volné dny na Madeiře jsme využili na krásné tůry po tamější přírodě a rozhodně se tam ještě vrátíme, protože Madeira v tomto ohledu nabízí opravdu poklady ve formě nádherných výhledů. Poté započala naše 3 denní přeplavba Atlantikem do Maroka. Vlny, vítr, déšť i slunce a hvězdy.  Plavba plná pocitů, emocí, mořské nemoci i čiré radosti a hlavně datový klid. Měli jsme směny po 3 hodinách ve 3 skupinách. Hrálo se na ukulele, povídalo se a posádka se seznamovala. Bylo nás celkem 12, Danny, 5 Čechů, 5 Britů a 1 Američan. Jazyková bariéra brzy padla a my se staly týmem. 

 Maroko nás nadchlo, oslovilo, zamilovali jsme se především do Agadiru. Do jiné kultury, do přírody, do trhů, kde najdete všechno. Paradise Valley, Souk (trh), tažín (tradiční jídlo), velbloudi, písek, oceán, večery ve městě.. Pivo musíte chvilku hledat, protože v Maroku je 99% muslimů a ti alkohol nepijí. Není tady zakázán, jen dobrý muslim se mu vyhýbá. Všude budete smlouvat. Je to součástí kultury, součástí hry a brzy na to přistoupíte 😉 Měli jsme na místě skvělého průvodce - Dannyho, pro kterého je Maroko v podstatě druhý domov a jeho blízkého kamaráda Mohameda, který nás provedl krásami Agadiru a jeho okolí. Velkým zážitkem byl i hammam - takové marocké parní lázně, kde z vás doslova vydrhnou kůži. Rozhodně doporučuji 😉 Člověk má pak pocit, že se týden nemusí mýt 🤪

 Odplouvali jsme na Lanzarote s těžkým srdcem. Ale bylo to krásné dobrodružství plné nových přátel, zážitků, poznání a rozšíření obzorů. 

 Dannyho Drahoše, Global Surveyor a Go West Sailing, pod jehož taktovkou celá plavba probíhala doporučuji všema deseti. Jestli budete mít někdy možnost, neváhejte vyrazit!