Fireballistické mistrovství Evropy - Slovinsko

24.09.2023


17.-22.9. proběhlo v slovinské Portoroži mistrovství Evropy v lodní třídě Fireball. Bylo to naše první mistrovství Evropy a první zkušenost takového typu. A co k tomu říci?

 

Samou euforií, že jsme poslední dva dny statečně ustáli podmínky, ve kterých jsme dosud neměli příležitost jezdit, jsme si koupili zánovní kosatku (plachtu) a tu naši asi 11 let starou vyměnili 😁🤣 Je třeba si umět udělat radost a odměnit se za ty desítky modřin a moře adrenalinu 😁☺️ aneb..... v pátek 22.9. 2023 skončilo mistrovství Evropy jachtingu v lodní třídě Fireball. Chtěla jsem si se shrnutím zážitků chvilku počkat, až vylezou všechny ty modřiny, až člověku zas a znovu doklapne, jak je jachting pestrý sport kombinující obratnost, sílu, vytrvalost, znalost počasí, taktiky, nastavení trimu plachet, reakci.

A taky psychickou odolnost a spolupráci. Každá moje chyba se zákonitě dotkne (a to doslova) i mého kormidelníka a každá chyba od Vladimír Lambl zas dost zkomplikuje "život" mně. A to, že takové chyby končí plaváním vedle lodě je už jen výsledek. Nemluvě o okamžitých emocích, frustraci a touze házet vinu na druhého, případně ho shodit z lodě nebo něčím praštit. Člověk se naučí raději počítat do deseti (stovky) a zasune svoje ego, aby to v týmu klapalo, protože další rozjížďka a hodina soustředění je před vámi. A v tom je ta krása párového sportu, na které pracujeme s každou minutou na vodě i mimo ni.. 

 

V mnohých z výše uvedených bodů ještě hodně chybujeme, v mnohých dost tápeme, ale tento týden jsme se mohli na vodě potkávat s nejlepšími sportovními jachtaři v Evropě a učit se.
Nasávali jsme zkušenosti, zažili jachting v hodně slabém i hodně silném větru a i konečné umístění nás potěšilo - 61. příčka ze 70. - v to jsme ani nedoufali!

 

Díky za to všechno!