Newton cup - jachting

02.12.2022

Bylo to na poslední chvíli. Původně jsme v ten termín měli naplánovanou svatební cestu. Ale co, svatební cesta je každá, kde jsme spolu. A i tu svatební cestu si nakonec zařídíme. Sešla se nám totiž naprosto skvělá parta do posádky a tak jsme vyrazili do Chorvatska na Newton Cup.

A bylo to nejlepší rozhodnutí! Čtyři ze sedmi členů posádky mám pod kondičním dozorem na trénincích a všichni jedeme na stejné vlně. Rozumíme si, máme stejný směr uvažování i motivaci se učit. A když se tohle sešlo a zkombinovalo s jedinečným konceptem regatty, kterou pořádala Newton university, ukázalo se, jak velká radost a velký posun mohou přijít.

S absolutním nadšením jsme přivítali koncept debriefingu po rozjížďkách i koučinku na moři. Při prvních rozjížďkách jsme se trápili s technikou vytažení spinakeru a dojížděli díky chybám poslední. Po pár trefných radách jsme od čtvrté rozjíždky z devíti byli opravdu konkurenceschopní a vybojovali 1.,3.,5.,6.,7. místo a udělali si velikou radost. Ke konci závodů už každý z nás jasně věděl, co a kdy má dělat, jak se vyvarovat chyb, které musely přijít a nálada v týmu zářila euforií.

I díky tomuto prožitku jsme pro závodní námořní jachting ještě více nadchli nejen sebe, ale i další kamarády. A rovnou jsme si v podobném složení posádky domluvili účast na podzimním MČR v námořním jachtingu - České námořní rallye. Těšíme se moc a děkujeme Newtonu za tuto zkušenost a příležitost!