Test: běžecké boty Adidas Ultraboost 22

02.12.2022

Dostaly se ke mně na vyzkoušení běžecké boty od Adidas - Ultraboost 22. První moje myšlenka byla, že designově jsou to boty minimálně zajímavé. Navíc Adidas navázal spolupráci se společností Parley for the Oceans a vyrábí tak boty z materiálu plastového odpadu posbíraného v oceánech. Což je sympatický krok.

Při prvním shlédnutí jsem si tenisky uměla představit jako boty na chození, cvičení, do fitka. Na běh jsem byla spíš hodně zvědavá. Odpružení a řešení paty je hodně specifické. Ultraboost 22 pro ženy se navíc prezentuje jako bota laděná přímo pro dámy a vylepšená, aby na dámské noze seděla, co nejefektivněji. Spodek boty na mě působil bytelně a měkce, vršek pak vzdušně, z pružného materiálu. Bála jsem se, jestli noha nebude v botě příliš "lítat". Po nazutí na nohu ale dostala bota nový rozměr. Jala jsem se tedy boty otestovat v terénu za sucha i na silnici.

V terénu mě Ultraboost 22 velmi mile překvapil. Občas mě při větších objemech kilometrů trápí úpony kyčle a vnímám tak každý tvrdší dopad. Právě tento problém boty opravdu eliminují. Hlavně seběhy byly jak v peřince a bota dobře držela i na náročnějším povrchu. Při silničním běhu platil ten samý pocit. Zkrátka bota je měkká a odpružená pod patou, noha v ní sedí. Je opravdu příjemná.

Kde jsem si musela trochu zvykat na jinou "anatomii" boty, byly rychlostní intervaly. Tam jsem přeci jen vnímala, že má bota pro mě nestandardní tvar a design a je jí tam "trochu moc". Asi by to bylo pro každého o nějakém zvyku.

V teplotách nad nulou bota příjemně dýchá. To platí, i pokud se bavíme o teplotách vyloženě kolem nuly. Jen v těchto podmínkách už není dobré v nich jen venku stát. Přeci jen to není bota do extrémnějšího počasí, vody a bahna. A jak jsem uvedla výše, tak "dýchá", tudíž při neaktivitě mi v nich byla v zimě zima. A to tenisky nosím často celoročně, takže porovnání mám.

Když to za sebe shrnu, tak mě Ultraboost 22 velmi mile překvapily. A určitě je zařadím do své aktivní sbírky běžeckých bot. Ráda si je ale vezmu i jen tak na chození nebo do fitka. Je to designovka, která se mi líbí.