Výstup na Sněžku a přechod Krkonoš

06.12.2022

Měly jsme volný víkend. Já a moje kamarádka Evča. Vzhledem k tomu, že ani jedna z nás moc volných víkendů nemá, tak nešlo o to, jestli bude fajn počasí, ale o to si to užít za každého počasí. A to my umíme :) Evča je drak a chození po horách miluje. Takže nebylo co řešit, i když předpověď byla dost naprd :) Vyrazily jsme na třídenní přechod Krkonoš.

Hned v pátek 4.11. jsme vystartovaly vzhůru směrem k vrcholu Sněžky a hned ve 14h začalo pršet, snesla se mlha a ... takové počasí nás provázelo celý víkend. Ale nepodcenily jsme nic. Oblečení jsme měly výborně vyladěné a kvalitní, tempo chůze čilé a tak jsme na chalupu pod Sněžkou na polské straně dorazily ještě s předstihem před západem slunce. Teda. Ono jako nebylo nic vidět na krok a do chalupy jsme téměř narazily hlavou, ale co.. Na ten západ na tu Sněžku prostě vyšplháme 🤣 Svařák, trochu usušit a mazaly jsme nahoru. Vidět nebylo nic, ale radost ze splněné mety se rozhodně dostavila.

Nenechaly jsme se odradit a ráno vyrazily i na východ slunce. Jediná změna byla, že místo deště sněžilo a vál ledový vítr 😁 S Evčou jsme na sebe mrkly a šly. Nahoře jsme byly na minutu včas na východ, který nebyl vidět a opět jsme nahoře ten východ slunce vyhlížely samy 😁😅 Úplně. Opět nás euforie ze splněného úkolu zaplavila endorfiny a my se vydaly - po krátkém zahřátí na chalupě - dál do krás Krkonoš zahalených bílou mlhou :)

V sobotu nás čekala Luční bouda a její super občerstvení v podobě (nejen) koláče. Cíl byl na Petrových boudách, kde jsme nocovaly. U Petrovek nás sluníčko poprvé poctilo svým teplým paprskem a tak máme i pár luxusních fotek. Tím pro mě ale výlet skončil. Večer mě přepadla teplota a v neděli ráno mi bylo jasné, že dál pokračovat už nezvládnu. Neštěstí mám naprosto božího muže, který si pro mě přijel a skvělou kamarádku, která se mnou počkala a pak vyrazila sama na závěrečnou trasu našeho plánovaného výletu. Je to prostě horalka srdcem i duší. Díky, Eviku.

Bylo to skvělé, moc jsem si to užila a těším se na další plánovaný trip. Tentokrát nejen s Evčou, ale i Dikem (mým manželem) a mým tatínkem. Půjde se na Triglav :)