Wellness Hotel Theresa aneb bombastický víkend na horách

09.02.2023


 Vyrazili jsme si užít prodloužený sportovně lyžařský i relaxační víkend do Rakouska. Naším cílem byl Zillertal a rodinný wellness hotel Theresa. Theresa je klasický tyrolský rodinný podnik uprostřed zillertálských Alp. Ale tak úplně "klasický" není. Ten hotel budete milovat!

 

Uvnitř vás nadchnou elegantní pokoje, mnoho dřeva, útulný nábytek. Neodoláte wellness na ploše 3500 m2 s krytým i venkovním bazénem, vířivkou, několika saunami různých typů i parní lázně nebo ice komorou. Využít můžete parádně vybavené fitness i relaxační místnosti, kde si můžete třeba otevřít knihu. Navíc hotel připravuje také různé programy organizovaných aktivit ve fitness i bazénu, v létě pak i venku, kdy se můžete přidat například na komentovanou procházku bylinnou stezkou nebo vyrazit na kolo či tenis.


Co vás rozhodně nenechá chladnými bude místní kuchyně. Několika chodové menu naprosto božského jídla připraveného z vlastních surovin doplněné nejen domácím vínem. Skvěle zásobený vinný sklep má na starosti prvotřídní sommeliérka Theresa Burkia-Egger, jejíž vášní je právě hledání "toho osobního vína" na míru každému z klientů. Hotel Theresa vlastní i svůj lovecký revír.
Pro "singles" zákazníky nejsou účtovány žádné poplatky navíc, takže se nemusíte bát vyrazit sami a užít si hýčkání naplno, v teplých měsících včetně možnosti zapůjčení hotelového Harley-Davidsonu.


My jsme téměř nedýchali při požitku z harmonie jídla. O lahodné kombinace se stará šéfkuchař Stefan Egger. Je odborníkem nejen na zdravou stravu, ale kouzlí důmyslná menu. Navíc Stefan je bývalý ultramaratonec, lyžař rakouské reprezentace a diplomovaný dietolog.


Pokud tedy toužíte po opravdu kvalitním a nezapomenutelném zážitku, neváhejte vyrazit právě do Theresy. Nebudete litovat. Naopak - budete se chtít vrátit. A to opakovaně.