Zápisky budoucí tanečnice

02.12.2022

První seznámení. "Holky, jdeme na Street dance!... a vyzkoušíme, co je to ten contemporary dance." Nápad dobrý. Nadšení nechybělo. No, jo. Jenže! Řekni tělu, které se celý život učilo být zpevněné a provádět pohyby úsporně a efektivně, aby se rozvlnilo.

Jako kroky ještě jakž takž, tam ten problém není. Ale první i poslední pokus o vlnu připomínal hrocha v poslední smrtelné agonii. (Ale stylově oblečeného, abych tomu připsala nějaký kredit 😀 ) Navíc (i bez okolnímu světu viditelné vlny) jsem si málem vykloubila kyčel a pak se složila smíchy.. Tohle bude vážně JÍZDA! Hodinová lekce skončila, já se našla maximálně v první půlce sestavy, nahodila klouby zpět (do správných) jamek a připravila se zlepšit si reputaci na Contemporary Dance.

Došlo mi hned v první minutě, že tady jsem úplně špatně! Chyba v Matrixu. Krásná sestava probíhající celá vleže na zemi doplněna plynulými úklony, baletními špičkami a hlubokými záklony mi vykloubila z jamek i oči. A DÍKYBOHU nikdo nenatočil moje VELMI osobité provedení, třikrát naražený bok, natažený sval na noze a lehký otřes mozku způsobený ladným položením z pozice sedu do lehu. Poté, co jsem po ztrátě orientace v prostoru nakopla visutým kickboxerským kolenem tanečnici vedle mě, jsem vyklidila pole.

Street dance bude fakt lepší varianta. A jednou z toho i já a mé provedení uděláme tanec 😀